Hispaania ravikindlustuskaardi (Tarjeta Sanitaria) taotlemine

Hispaania ravikindlustuskaardi omamine tagab võimaluse kõiki tervishoiuteenused kohalikega võrdväärselt kasutada. Otseloomulikult ei saa seda aga igaüks lihtsalt niisama, selle taotlemiseks on siiski ka teatud nõuded.

Vajalikud dokumendid kaasa võtmiseks:

  • Dokument, mis tõestab, et maksate Hispaanias sotsiaalkindlustusmaksu (Documento de Afiliación a la Seguridad social) ja selle koopia. See dokument antakse kohalikku sotsiaalkindlustuse numbri (Número de Seguridad Social) taotlemisel. Sotsiaalkindlustuse numbri taotlemise kohta kirjutasin pikemalt siin.
  • Padrón ehk Certificado de empadronamiento ehk sissekirjutus ja selle koopia.  Sissekirjutuse alusel määratletakse teile oma nö kodu haigla. Padrón’i taotlemise kohta saab täpsemalt lugeda siit. 
  • ID-kaart, pass ja NIE + nende koopiad (parem karta kui kahetseda ja kõik kaasa võtta)

Järgmisena tuleb siit otsida enda kodukoha haigla ja vajalike dokumentidega sinna kohale minna. Minu teada ei ole võimalik endale aega sinna varasemalt kinni panna ja seetõttu tuleb endale sobival ajal lihtsalt kohale minna. Sealne töötaja kontrollib kõik dokumendid üle ja ultab seejärel kohaliku ravikindlustuskaardi. Probleemide korral lähete tulevikus koos selle  kaardiga samasse haiglasse ja saate niimoodi kõiki tervishoiuteenuseid kasutada.

  • Infot välismaalase isikunumbri ehk NIE taotlemise kohta leiad siit
  • Infot sotsiaalkindlustuse numbri (Número de Seguridad Social) taotlemise kohta leiad siit.  
  • Infot sissekirjutuse (Padrón) kohta leiad siit

3 Replies to “Hispaania ravikindlustuskaardi (Tarjeta Sanitaria) taotlemine”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.