Hispaania rahvuspäev ja grillimine eestlastega

Hispaania tähistas eile, 12. oktoobril, oma rahvuspüha ja seetõttu toimus Madridis suur sõjaväeparaad. Paraadil oli näha kõikvõimalikke erinevaid uhkeid masinaid, hobuseid, pillimehi, sõdureid ja kõige lõpus ka kuningat ja peaministrit. Õhujõud pidid ka tegelikult paraadil osalema, aga halva ilma tõttu tegid vaid hävitajad kiire tiiru ja lasid taevasse hispaania lipu värvid. 

Halva ilma tõttu kahjuks inimesed aga koju ei jäänud 😀 Meie jõudsime ka üsna hilja kohale ja päris keeruline oli leida kohta, kust midagigi näha oleks. Inimesed olid roninud kõikvõimalike aedade, pinkide jms otsa. Põhimõtteliselt kõik vähegi kõrgemad kohad olid inimesi paksult täis ja naljalt enam kuskile jaole saada polnud võimalik. Õnneks andsid poole paraadi pealt halva ilma tõttu osad inimesed alla ja nii me tänu kiirreageerimisele nende asemel aia otsa ronisimegi 😀 Tänu sellele saime ikka kenasti kuningale vastu lehvitada. Tundub, et kuningas ikka pigem meeldib inimestele, aga seda sama ei saa kohe kindlasti peaministri kohta öelda. Tema auto möödudes inimesed vilistasid ta välja ja näitasid keskmist näppu…

Pärast paraadi proovisime kodus mõned tunnid asjalikud olla ja juba 17ks suundusime Valdemorosse (Madridist ca 25km) ühele sõbrannale külla. Nimelt korraldas ta väga mõnusa kohalike eestlaste istumise, kus saime lisaks kõigele muule ka šašlõkki ja eesti komme. Imeline! 😀 Šašlõkki siin kuskilt muidu saada ei ole, aga üks kutt oli siis käinud ise liha ostmas ja selle õige klassikalise marinaadi teinud. Ma polnud üle aasta šašlõkki saanud ja oi kui hästi see maitses 😀 Lisaks toidule oli nii mõnus ka lihtsalt eesti keeles lobiseda. Ma räägin ju tegelikult kodus koguaeg eesti keeles, aga väljas käies on seltskond tavaliselt ikka rahvusvaheline ja seega tuleb rääkida inglise ja/või hispaania keeles. Ma küpsetasin magustoiduks kaasa ühe kringli ja tundub,et tuli täitsa normaalselt välja 😀 Just selliste õhtute pärast ongi mul natukene kurb Madridist ära kolida, aga loodetavasti tulevad nad kõik meile külla ja leiame ka altpoolt endale toreidaid kaasmaalastest sõpru! 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.