Garaaži mured

Neljapäeva õhtul uue autoga rõõmsalt maja ette jõudes avastasime, et meie garaaži pult ei tööta… Mootorrattaga ei olnud kunagi mingeid probleeme ja nüüd lihtsalt kumbki uks lahti ei tule. Tore lugu küll… Õnneks jõudis üks naabrinaine samal ajal koju ja saime tema pulti laenates kenasti auto maja alusesse garaaži ära parkida.

Õnneks polnud kell veel väga palju ja seega otsustasime nende puldiga kohe ka kohaliku võtmete valmistaja juurde joosta. Kõigepealt üritas ta naabrite pulti niisama kopeerida ja seejärel näitas meile, kuidas me seda ise garaažis kopeerida saame. No proovisime mitut moodi, aga ainult üks uks hakkas tööle. Seadsime siis sammud jälle onkli juurde ja ta vaeseke hakkas selle aja peale juba enda putkat sulgema. Õnneks oli ta väga abivalmis ja tuli meie juurest veel ise ka korra läbi. Pärast poolt tundi jamamist ja paari tublisti hispaania kelles vandumist andis ta alla ja uuris, kas soovime oma 30 eurot tagasi saada või tuleme homme tagasi ja proovime veelkord. Ilma puldita me garaaži ei saa ja seetõttu otsustasime loomulikult reedel tagasi tema juurde minna.

Järgmisel päeval vedasin ennast juba hommikul kohale ja seekord oli onkel juba 3 erinevat pulti minu tulekuks välja otsinud. Pärast ca 10 minutit ootamist jõudis ta naine kohale ja ta sai rahuliku südamega ilma poodi kinni panemata meie juurde asjatama tulla. Seekord kulus tal alla andmiseks rohkem aega, kindlasti üle tunni. Selle aja jooksul õppisin jälle mitmeid uusi hispaaniakeelseid roppusi 😀 Leppisime kokku, et ta uurib natukene maad veel vahepeal ja proovime laupäeval taas uuesti. 

Ütlen kohe ära, et laupäeval ka mingeid edusamme ei toimunud 😀 Onklil olid kaasas uued puldid ja sahkerdas isegi nende andurite karpide sees, aga tulemus oli ikka sama – esimene uks töötas ja teine mitte. Soovisime siis üksteisele ilusat nädalavahetust ja leppisime kokku, et lähen esmaspäeval 13.30ks taas tema juurde. Ta lubas selleks ajaks kellegi uhkema aparatuuriga kohale kutsuda. 

Ilma suurema entusiasmita vedasin ennast siis täna taaskord kohale ja endalegi üllatuseks nad juba ootasid mind! Uskumatu… Ma olin arvestanud ikka vähemalt 10-15 minutilise ootamisega nagu siin muidu ikka kombeks. Uuel onul oli tõesti mingid uhkemad masinad kaasas ning pärast nendega sahkerdamist tulime koos meie juurde uut pulti proovima. Ma olin üsna tuim ja suurt usku mul sellesse ei olnud (täna oli siiski juba 4 päev selle jamaga tegelemist), aga järsku avanesid mõlemad uksed!!! 😀 Uskumatu! Loomulikult proovisin neid kohe ka sulgeda ja uuesti avada, no nii igaks juhuks 😀 Õnneks kõik toimis ka pärast mitmendat katsetust. Tänasin onu suurest rõõmust ja plaanin nüüd homseks šokolaadimuffineid tänutäheks küpsetada. Nii tore, et leidub inimesi, kes sind lihtsalt kukele ei saada ja tõepoolest igati aidata püüavad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.