Fuerteventura reisi esmased muljed

Eestist tagasi koju jõudes mul pikalt logelemiseks aega ei olnud, sest juba kolm päeva hiljem läksime me Fuerteventurale surfama. See reis sai meil samuti juba suvel Madridis elades korraldatud ning seega tuli meil jälle kokku ca 1400 kilomeetrit autoga sõita. 😀 Lennuk maandus eile tegelikult juba 21 ajal, aga koos söögipeatusega jõudsime koju alles natukene enne kella 5 varahommikul. Tegelikult pidime me juba 19.45 jõudma, aga otseloomulikult Ryanair hilines. Proovin tulevikus neid vältida, sest siiamaani on mu lennud nendega 2/2 korral hilinenud. Praeguseks oleme me igatahes õnnelikult tagasi kodus oma kassi juures ja ma siiralt loodan, et meil enam lähiajal Madridi asja ei ole. Tulevikus saame oma lendamised vast ikka Malaga ja Gibraltari lennujaamadest tehtud. 😀

Fuerteventura reis ise oli täiesti imeline ja ma proovin lähipäevade jooksul ka täpsemalt saare enda ja kõikide külastamist väärt paikade kohta kirjutada. Saarele lähenedes tekkis sealse vulkaanilise maastiku tõttu tunne nagu me maanduksime hoopis Marsile. 😀 Kui Tenerife on üsna roheline ja pigem lopsakas, siis Fuerteventura seda kohe kindlasti ei ole. Rohelust on vaid erinevate palmide ja kaktuste näol. Fuerteventura on kusjuures kanaari saartest vanim ja sai alguse ~20 miljonit aastat tagasi toimunud vulkaanipurskest. Viimane vulkaaniline tegevus toimus saarel kuskil 4000-5000 aastat tagasi.

Ma kirjutasin suvel spetsiaalse postituse meie üdini positiivse auto rentimise kogemuse kohta Tenerifel ja otseloomulikult otsustasime ka sel korral sama firmat (AutoReisen) kasutada. Seekord broneerisin ma netist meile auto (Citröen C3) täpselt 10ks päevaks ja kokku läks see maksma vaid 74.57 eurot. Teenindus oli taaskord kiire ja positiivne nii autot võttes kui ka tagasi andes. Mitte keegi ei käinud luubiga kontrollimas ja mingeid kriimustusi otsimas. Auto tagastamiseks tuleb see lihtsalt nende parklasse parkida ning pärast töötajale võtme andmist öelda ka platsi number ja paaki jäänud kütuse hulk. Minu arust on selline suhtumine nii normaalne, sest eks väikeseid kriime võib ju ikka aja jooksul tekkida, aga mingitest mõlkidest vms saadakse ju nagunii teada.

Seekord oli meil plaanis reisil palju surfata ja seetõttu broneerisime endale korteri El Cotillo‘sse, sest just seal asub saare parim liivase põhjaga rand surfamiseks. Korteri valikuga me pettuma ei pidanud, sest randa oli reaalselt vaid paarsada meetrit! Lisaks sellele olid meist vaid paari minutilise jalutuskäigu kaugusel ka erinevad restoranid ja baarid, surfikoolid ning toidupood. Me proovime alati majutuseks leida mõne korteri või maja, sest niimoodi on võimalik ka ise süüa teha ja seeläbi päris palju rahaliselt kokku hoida. Ma saan aru, et paljud ei viitsi ise puhkuse ajal süüa teha, aga kui see võimaldab mul poole rohkem reisida (see aasta lausa 8 korral), siis ma teen hea meelega ise selle hommikuse omleti või pudru. 😀 Seekord tegime hommiku- ja lõunasöögid üldjuhul ise ning õhtuti käisime väljas.

Ütlen ausalt, et surfamine on üks üpris väsitav tegevus ja seda veel eriti siis, kui sa selles väga hea ei ole 😀 Alguses plaanisime enamustel päevadel surfata, aga lõpuks tundus mõistlik ühel päeval surfata ja teisel niisama saart avastada. Niimoodi jaguneski surfamise ja saarega tutvumise aeg pooleks ja mulle see meeldis. Surfamise päevadel tegime mõlemad nii hommikul kui ka õhtul umbes 1,5-2 tunnise sessiooni ning ülejäänud ajal jälgisime teisi, võtsime päikest või mängisime UNO kaarte. Mulle sobis selline vahekord väga hästi, sest ma ei oleks arvatavasti füüsiliselt jõudnud ja viitsinud iga päev surfata. 😀 See on vääääga väsitav!!! Õhutemperatuur kõikus 23-25 kraadi vahel ja vesi oli umbes 20 kraadi, aga ilma kalipsota oleks surfates kindlasti külm olnud. Mõni hulluke oli küll ilma, aga mina ei oleks suutnud.

Niisama saarega tutvumiseks soovitan ma kindlasti auto rentida, sest ühistranspordiga on see kõik lihtsalt miljon korda ajakulukam. Paljudesse ilusatesse kohtadesse on arvatavasti üldse praktiliselt võimatu ilma autota saada. Otseloomulikult saab kasutada ka erinevate firmade saarega tutvumise tuure, aga omal käel on seda kõike kindlasti palju mugavam ja odavam teha. Liikluse pärast muretseda ei ole mõtet, sest teed on üldjuhul korralikud ja liiklus rahulik. Fuerteventura ilusaimatest randadest, parimatest restoranidest ja kindlasti külastamist väärt kohtadest kirjutan ma oma järgmises postituses.


2 Replies to “Fuerteventura reisi esmased muljed”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.