Fuerteventura reis ja sellega kaasnev jama

Ma leidsin suve lõpus naeruväärselt hea hinnaga piletid Madridist Fuerteventurale (90 eurot kahele) ja nii me detsembris sinna minna otsustasimegi. Pärast piletite ostmist hakkasin kohe ka meie karvasele korterikaaslasele hoidjat otsima 😀 Ma kohe üldse ei taha teda kunagi kuskile loomade hotelli panna ja nii tuleb alati reisile minnes midagi muud välja mõelda. Eestis elades sain ta mugavalt empsi juurde viia, aga nüüd on natukene keerulisem.

Esimesena mõtlesin talle juba tuttavaks saanud tädi uuesti teda korra päevas toitma ja sügama paluda, aga tegelikult mulle see mõte kõige südamelähedasem ei olnud. Ideaalis tahtsin ikka, et keegi tuleks selleks ajaks meie juurde elama.  Lõpuks otsustasin sõpradele ja tuttavatele pakkuda võimalust Madridi tulla ja sel ajal meie kodus elada. Vastutasuks palusin Virsikule süüa anda ja teda kõrva tagant sügada. Huvilisi oli mitmeid ja varsti ostiski üks sõbranna piletid ära. Juhuu! See kõik toimus aga enne meie kolimisuudiseid…

Loomulikult hakkasin ma kohe sõbranna ostetud piletite pärast muretsema ja olukorrale erinevaid lahendusi leiutama. Kogusin isegi mitu päeva julgust enne talle kirjutamist ja olukorra selgitamist. Ääretult totter olukord… Õnneks suhtus ta kogu olukorda väga muhedalt! Ta sai olukorra tobedust aru ja nii me koos parimat lahendust otsima hakkasimegi. Alguses pakkusin aidata tal leida Madridis uus öömaja ja mingi osa sellest kinni maksta, aga talle sobis hästi ka meie uude koju tulla. Uurisime siis erinevaid võimalusi Madridist Gibraltari piiri äärde tulekuks ja lõpuks otsustasime auto rentimise kasuks. Ega see ka muidugi parim variant ei ole, sest 650 kilomeetri on ikka omajagu sõita. Vähemalt on tal siis võimalus ka meie kandis ringi sõita ja piirkonda uudistada. 

Lisaks sõbrannale transpordi organiseerimisele tuli mul seda ka meile teha, sest ka meie piletid Fuerteventurale on ju algusega Madridist. Vaatasin erinevaid varinate ja lõpuks tundus ikkagi kõige mõistlikum meil enda autoga Madridi sõita. Lennukite ja kiirrongide ajad ei klappinud kohe üldse ja buss sõitis liiga kaua. Nii ei jäänudki meil tegelikult midagi üle ja otsustasime auto kasuks. Alguses plaanisime parkida ühe sõbra hoovi, aga tegelikult on Madridi lennujaama parkla tasud nii normaalsed, et jätame auto vist hoopis sinna.

Uskumatu kui palju lisa tüli selle kolimise pärast nüüd tuli 😀 Eriti nõme on veel see, et see ei puudutanud ainult meid vaid ka minu sõbrannat ja tema elukaaslast. Õnneks on nad nii mõistvad ja toredad, et mingit jama sellest ei tulnud! 🙂 Vahepeal kaalusime tegelikult juba ka reisi ära jätmist, aga teistpidi tahame mõlemad ikka väga minna ja otsustasime selle Madridi sõidu lihtsalt ära kannatada. Mis seal ikka! Loodetavasti tuleb reis ise vähemalt väga mõnus ja me saame ka palju surfata! 

One Reply to “Fuerteventura reis ja sellega kaasnev jama”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.