Mida teha Fuerteventural?

Fuerteventura on vanim ja Tenerife järel suuruselt teine Kanaari saar. Kokku on saarestikus seitse suuremat ja kuus väiksemast vulkaanilise päritoluga saart.  Suuremad Kanaari saared on Tenerife (2034 km²), Fuerteventura (1660 km²), Gran Canaria (1560 km²), Lanzarote (846 km²), La Palma (708 km²), La Gomera (370 km²) ja El Hierro (269 km²). Kanaari saared asuvad Atlandi ookeanis ja kuuluvad Hispaaniale. Fuerteventura on küll suuruselt teine Kanaari saar, aga elanikke on seal vaid 110 299. Võrdluseks võin välja tuua, et Tenerifel on elab 889 936 inimest, Gran Canarial 838 397 ja Lanzarotel 139 000. Fuerteventural elatakse peamiselt ikka vaid linnades ja seetõttu jääb niisama autoga ringi sõites mulje nagu tegemist oleks inimtühja saarega. 😀

Külastamist väärt paigad Fuerteventural:

1.El Cotillo Selles linnakeses asub saare parim liivase põhjaga rand surfamiseks ja seetõttu otsustasime meie just El Cotillos Fuerteventural olles peatuda. Linnas on lisaks erinevatele surfikoolidele ka palju restorane ja baare ning mõned poed. Ilma laineteta ujumiseks tuleks kindlasti ära käia ka Playa Chica rannas.

2.El Toston tuletorn El Cotillo linnast vaid umbes 4 kilomeetri kaugusel asub ka ilus 30-meetri kõrgune aktiivne tuletorn. Esimene tuletorn avati seal juba 1897. aasta, teine 1950ndatel ning praegune töötab alates 1986. aastast. El Tostoni tuletorni on näha 14 meremiili (25,95km) kauguselt ja see vilgub iga 8 sekundi tagant.

3.Popcorn Beach Fuerteventural oleku ajal saatis ämm mulle Postimehe artikli (link) ühe imelise ranna kohta ning otseloomulikult tahtsin ma selle kohe üles otsida. Popkorni meenutavad kivikesed rannas olid küll väga lahedad, aga muidu oli tegemist üsna mõttetu kohaga. Rand oli väga tuuline ja nende samade kivikeste pärast oli seal ka üsna ebamugav ringi liikuda. Suvisel ajal tegutseb seal vist ka mingi baar, aga praegu oli see kinni. Ilusa pildi saamiseks soovitan sinna siiski minna. 😀

4.Corralejo looduspargi liivadüünid Fuerteventural asuvas Corralejo looduspargis on punakale vulkaanilise maastikule kontrastiks türkiissinise veega rannad ja lumivalge liivaga düünid. Sealsed liivadüünid on kusjuures Kanaari saarte suurimad (~24km²). Looduspargis võib vabalt iseseisvalt ringi uudistada, aga sinna korraldatakse ka erinevaid ekskusrioone (näiteks atv matkad).

5.Aguas verdes (Playa del Valle) looduslikud basseinid Minu kindlaks lemmikuks kohaks saarel lõõgastumiseks osutusid Aguas Verdes looduslikud basseinid. Sinna saamine on küll natukene tüütu, sest viimased kilomeetrid on asfalteerimata, aga see sõit on seda kõike kindlasti väärt. Õnneks ei ole tegemist väga populaarse sihtkohaga ning tänu sellele polnud seal kedagi peale meie. Imeline koht lõõgastumiseks ja päikese võtmiseks!

6.Puerto del Rosario Saare idaosas asuv Puerto del Rosario on alates 1860. aastat Fuerteventura pealinnaks ja seal elab umbes 29 160 inimest. Otseloomulikult on ka pealinnas mõnusad rannad ning seega ujumise või päevitamise pärast muretseda pole vaja, aga peamiselt soovitaksin ma seda siiski nii suveniiride kui ka lihtsalt riiete ostmiseks.

7.Ayuj kaluriküla ja koopad Ayuj on üks väike vana kaluriküla, kus on ilus musta liivaga rand, väga head kalarestoranid ja ~70 miljoni aasta vanused hiigelsuured koopad. Fuerteventura on kogu maailmas tuntud oma geoloogilise rikkuse poolest ja Ajuy koopad annavad sellele oma kindla panuse.

8.Oasis park Lastega perede lemmikuks osutub kindlasti Oasis park, sest seal saab näha erinevaid linde ja loomi ning ringi uudistada suures kaktuseid täis botaanikaaias. Näiteks on võimalik kaasa teha kaamli safaril ning külastada erinevate loomade ja lindude etteasteid (nt merilõvid, erinevad röövlinnud ja papagoid).

9.Cofete Juba Morro Jable linnast algab umbes 20 kilomeetri pikkune väga käänuline kruusatee Cofete randa. Suurema ja kõrgema autoga on kindlasti seda teed mugavam läbida, aga rahulikult sõites saab vabalt ka väiksema sõiduvahendiga hakkama. Cofete randa reklaamitakse väga puutumatu ja justkui avastamata kohana, aga tegelikult käib seal päevas väga palju turiste. Õnneks on rannariba ~12 kilomeetrit pikk ja seega ülerahvastatuse tunnet siiski tekkida ei saa :D. Ranna lähedal on olemas ka restoran, kus on väga mugav pärast jalutamist ja päikese võtmist keha kinnitada.

10.Punta Jandía tuletorn Enne või pärast Cofete randa minekut tuleks kindlasti teha ka väike kõrvalepõige ja külastada saare lõuna tipus asuvat Punta Jandía tuletorni. See 19 meetri kõrgune (33m merepinnast) ja 1864. aastal valminud tuletorn on üks vanimatest Kanaari saartel. Punta Jandía tuletorn vilgub iga 4 sekundi tagant ja seda on näha umbes 22 meremiili (41 kilomeetri) kauguselt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.