Faro de Moncloa vaatetorn

Faro de Moncloa vaatetorn ehitati 1992. aastal, mil Madrid nimetati Euroopa kultuuripealinnaks. Tegemist on vana ülekandetorniga, mis on kohandatud inimestele külastamiseks. Torn ise on 110 meetri kõrgune, aga vaateplatvorm asub 92 meetri kõrgusel.  Sealt avaneb suurepärane vaade kogu linnale ning hea ilma korral näeb umbes 100 kilomeetri kaugusele.

Pärast pileti eest tasumist ja turvakontrollist läbimist saab kohe mugavalt liftiga üles sõita. Tõepoolest naljakas, aga praktiliselt kõikides siinsetes muuseumites jms tuleb läbida turvakontroll. Kotid ja kõik taskutes leiduv läheb läbi röntgeni ja endal tuleb samuti turvaväravad läbida. Õnneks mingeid piiranguid näiteks vee kaasa võtmisele ei ole nagu lennujaamades 😀

IMG-0609

Vaade on üleval tõesti ilus, aga minu arust täiesti võrreldav ka seitsme tissi pargi vaatega, millest kirjutasin siin.  Üleval võiks lisaks ühele nukrale näksiautomaadile muidugi ka mingi väike kohvik olla kohvi ja koogi jaoks, aga see selleks. Lisaks vaadete nautimisele saab lugeda ka torni enda ja Madridi teiste olulisemate hoonete kohta. Akendest on näha nii Kuningapaleed, Almudena katedraali, Gran Vía erinevaid olulisi hooneid ja ka Sierra de Guadarrama mäestikku.

IMG-0607

Faro de Moncloa vaatetorn on avatud T-P kell 9.30-20.00. Viimane lift läheb üles kell 19.30.  Alla 6 aastased saavad sisse tasuta, pensionärid ja 7-14-aastased 1,5 euroga ning ülejäänud 3 euroga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.