Embalse de San Juan – 80 km Madridist

Juba mõnda aega on ilm ebareaalselt palav  ja päikesepaisteline olnud ning seetõttu tundus paslik tsikliga järve äärde sõita. Laupäeva hommikul oli taevas küll loomulikult pilvi täis, aga õnneks siiski soe. Otsustasime umbes tunnise tsiklisõidu kaugusele Embalse de San Juan järve äärde sõita ning enamvähem teepeale jäävat NASA kompleksi külastada.

Järve ümbrus oli pilvise ilma tõttu üsna vaikne ja seega oli seal väga mõnus ringi jalutada. Väidetavalt on tegemist Madridi asukate lemmiku ujumiskohaga. Korralikku liivaranda oli siiski imevähe, enamasti tuli läbi ajada suurte kivide peale turnimisega. Järve ääres on ka väike sadam, kus on väga palju erinevaid  kaatreid ja purjekaid. Lisaks leidub mitmeid söögikohti, kus saab keha kinnitada ja vaadet nautida (seda ma ka loomulikult tegime).

Tagasiteel käisime uudistamas NASA pisikest muuseumi ja hiigelsuuri süvakosmose satelliite. Muuseumisse oli sissepääs tasuta ja kohapeal sai näha erinevate kosmoselaevade makette, kosmoses tarbitavaid toite jne. Muuseumis oli ka väike kinosaal, kus oli teatud kellaaegadel võimalik kosmoseteemailisi filme vaadata. Lisaks oli võimalik endast skafandris pilte teha ja loomulikult ei saanud ma sellist võimalust kasutama jätta. 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.