El Atazari veehoidla

Tunnikese kaugusel Madridist asub Bajo de Lozoya org, milles on meie piirkonna suurim veehoidla El Atazar. See loodi juba 1972. aastal ja hoiab siiani umbes 46% kogu Madridi veevarudest.  Veehoidla on ümbritsetud 6 omavalitsusega (El Atazar, El Berrueco, Cervera de Buitrago, Patones, Puentes Viejas, Robledillo de la Jara), mis kokku moodustavad nn Altzai ühenduse, kus on üsna hästi arenenud agroturism. Külastajatel on võimalik külastada erinevaid muuseume ja  kogeda igapäevast maaelu. Üks parimaid viise piirkonnaga tutvumiseks on sõita mööda veehoidlat ümbritsevat 70 kilomeetri pikkust Senda del Genaro teed, mis viib läbi kõigi kuue omavalitsuse.

IMG-0699

Meie olime aga palju laisemad ja tahtsime lihtsalt natukene päikest võtta ja ujumas käia. Otsustasime sõpradega El Berrueco piirkonda sõita ja otsemaid ujuma minna. Kuna veehoidla ümbrus on üsna mägine ja normaalset sõiduteed ei ole, siis pidine parklast ka umbes 500 meetrit ka kõndima. Kohale jõudes oli inimesi ja koeri küll omajagu, aga kuna tegemist on väga suure ja mägise alaga, siis sai igaüks endale justkui oma privaatse väikese liivaranna.  Väga mõnus oli pleed maha panna ja lihtsalt päikest nautida. Loomulikult olid meil kaasas ka külmakastid ja seega tegime kohapeal ka korraliku lõuna ja lasime külmal õllel hea maitsta. Super!

IMG-0693

Saime hiljem teada, et tegelikult seal vist ujumas käia ei tohiks (tegelikult ka üsna loogiline), aga kuna vees oli palju inimesi ja koeri, siis ei tulnud me ise alguses selle pealegi. Järgmisel korral ma enam suure tõenäosusega sinna seetõttu ujuma ei roniks (kuigi vesi oli imeline!). Selle asemel rendiksin näiteks kajaki ja naudiksin niimoodi head ilma ja loodust.


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.