Cercedilla – mõnus päevane väljasõit (~65km Madridist)

Madrid on teadupärast ümbritsetud imeilusate mägedega ja kui Peeter jaanuaris külas käis, siis otsustasimegi kodust umbes 65 kilomeetri kaugusele Cercedillasse matkama ja imeilusaid vaateid nautima sõita. Ühistransporti kasutades (metroo ja rongi kombinatsioon) sõitsime sinna natukene alla 2 tunni. Autoga jõuaks sinna umbes 50 minutiga.

Me teadsime tegelikult väga hästi, et mägedes on arvatavasti kesket jaanuarit lumi maas, aga pikemalt selle peale ei mõelnud ja nii me enda üllatuseks ilmastikule just mitte kõige paremini sobivate riietega korraliku lume sisse sattusime. Minul said jalad märjaks esimese poole tunniga, aga kuna me liikusime üsna korralikus tempos ja päike paistis terve päeva, siis tegelikult külm kordagi ei hakanud. Lisaks koos inimestega matkavatele koertele kohtasime me teepeal ka hobuseid, lehmasid ja eeslit.

Cercedillas on tegelikult väga palju erinevaid matkaradu ja inimesed veedavad seal matkates ka nädalavahetusi. Alles hiljuti broneerisid ühed meie tuttavad endale sinna nädalavahetuseks korteri ning tegid iga päev ühe korraliku matka mägedes enne õhtul baaridesse lõõgastuma minekut.

 

Cercedillasse saamiseks sõitsime kõigepealt metroo esimese liiniga Charmatini rongijaama ja sealt tunnikese edasi rongiga. Ühe otsa pilet maksis minu mäletamist mööda 5.50 eurot ja seda rongijaamast osta. Cercedillas peatus rong kohe ühe mäe jalamil ja nii lihtsalt ilma ühegi kaardi või juhiseta me üles sammusime ja kokku ca 15 kilomeetrit paari tunni jooksul matkasime. Vaated olid imelised ja väikestele fotoshootidele pidasime ka lumesõda ja lollitasime niisama. Meie ööseks ei jäänud, aga järgmisel korral võiks seda kindlasti teha.

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.