Cercedilla looduslikud basseinid -2 tundi Madridist

Olen Cercedillas matkamise ja talvel lume sees sumpamise kohta juba kirjutanud, kuid nüüd käisime esimest korda ka sealsetes looduslikes basseinides ujumas. Taaskord sõitsime kõigepealt kodust Madrid Chamartín rongijaama ja sealt sõitsime C8 rongiga Cercedillasse. Kokku võttis see kõik aega natukene alla 2 tunni ja ühe otsa pilet Chamartíni rongijaamast Cercedillasse maksis 5,50 eurot. Pileteid saab osta rongjaamas asuvatest aparaatidest.

IMG-0257

Cercedilla rongijaamast üles basseinidejuurde on veel umbes 4km ja sinna on võimalik minna ka bussiga. Google maps küll seda bussi ei näita, aga tegelikult tuleb rongijaama eest vaid natukene ülespoole kõndida ja siis kohe ongi võimalik ka bussi peale minna. Meie tahtsime end natukene liigutada ja ringi uudistada ning otsustasime üles matkata. Üles minekuks kulus suts alla tunnikese ja muuseas kohtusime teepeal ka mitmete hobustega.

IMG-0286IMG-0255

Üles jõudes ootas meid väikeses puidust hütikeses tore piletimüüja ning pärast  3×7 euro loovutmist saime kõik endale kollased käepaelad. Pärast piletite ostmist jalutasime veel paarsada meetrit ning seejärel avaneb imeilus vaade mägedele ja basseinidele. Basseinide ala on kõik aiaga piiritletud ja sisse saamiseks tuleb sealsele turvamehele äsja soetatud käepaelasid näidata.

IMG-0256

Basseinide juures on kenasti olemas tualetid, riietusruumid ning isegi baar ja söögikoht. Üles jõudes olime täiesti higised ja seega hüppasime esimese asjana kohe basseinidesse. Vesi oli oodatust palju külmem, sest see tuleb sinna otse mägedest, aga sellega harjus kohe ja nii mõnus oli vahelduseks kloorivabas basseinis ujuda! Pärast ujumist seadsime end mugavalt puu alla parajalt varjulisse kohta sisse ja otsustasime enne kaardimänge endale ka õlut ja veini osta. 0,4l topsiku eest tuli välja käia 3 eurot. Kolmekäiguline päevamenüü maksis 12 eurot. Kokku veetsime mägedes umbes 6 tundi ning tagasiteel vajus kõigil korraks silm kinni. Väga mõnus aktiivne laupäev!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.