Casa de Campo park + loomaaed ja lõbustuspark

Casa de Campo on oma 1,722 hektariga Madridi kõige suurem park, mis tegelikult meenutab rohkem midagi metsa taolist. Tegemist ei ole tüüpilise ilupuid ja -põõsaid täis pargiga. Seal jalutades tekib täitsa maal olemise tunne –  mõnus vaheldus suurlinna melule. Casa de Campo tähendab tõlkes maamaja ja just selleks otstarbeks kuninglik perekond seda kasutaski. Kui varasemalt kui park vaid kuningliku perekonna kasutuses, siis alates 1.maist 1931. aastal avati need alad kõikidele inimestele.

IMG_4497
Detsembri lõpus tehtud pilt.

Park on kohalike inimeste seas väga populaarne. Seal käiakse nii peredega jalutamas ja piknike pidamas, sportimas, kui ka pargis elavaid jäneseid, oravaid ja erinevaid linde uudistamas. Öeldakse,et igal õigel kohalikul on olemas enda külmakast, mille ta kodus head ja paremat täis laob ja siis sõprade ja perega mõnda parki suunub. Tundub, et peame kiiremas korras ka endale ühe hankima.

Casa de Campo pargis on lisaks ka järv, loomaaed ja lõbustuspark. Lõbustusparki me veel jõudnud ei ole, aga loomaaed mulle väga meeldis. Jäi mulje, et loomadel on seal üsna tore elu (nii tore kui see loomaaias olla saab) ja lisaks niisama loomade vaatamisele toimuvad väga tihti ka erinevad showd (delfiinide, lindude jne).  Lisaks on Casa de Campo pargis ka köisraudtee Teleferico jaam.  Sõitu on võimalik alustada sõitu nii Casa de Campost kui ka  Oeste pargist. Kirjutasin sellest täpsemalt SIIN.

 

0 Replies to “Casa de Campo park + loomaaed ja lõbustuspark”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.