Millest ma Hispaanias elades puudust tunnen?

Tänaseks olen Madridis umbes pool aastat elanud ja seega tundub täitsa sobilik kirjutada asjadest, milles ma siin puudust tunnen.

Pere ja sõbrad

Esimest korda tekkis koduigatsus pärast empsi külaskäiku, kui poetasin lennujaamas ka paar pisarat. Madrid ei ole ju tegelikult Eestist teab mis kaugel, aga kõikidel inimestel on oma elu ja vaid teatud arv puhkepäevi ning seetõttu ei olegi see kõik nii lihtne. Õnneks käivad pereliikmed ja sõbrad meil tihti külas!

Sõpradega väljas käisime

Mul on küll ka siin tekkinud väike oma seltskond kellega väljas käia, aga mitte miski ei asenda enda parimate sõbrannadega väljas käimist ja eesti keeles lobisemist. Tavaliselt on siin välja minnes seltskond väga kirju ja seega suheldakse segamini inglise ja hispaania keeles. Täitsa ausalt öeldes olen ma pärast selliseid istumisi täiesti läbi ja tahaksin lihtsalt eesti keeles mõne sõbrannaga lobiseda 😀

 

Must leib,  hapukoor ja kohukesed

Ma olen siin proovinud mitmeid erinevaid leivalaadseid tooteid, aga seda õiget kahjuks saanud ei ole. Sellepärast ma palun alati külla tulevatel sõpradel leiba kaasa võtta 😀 Hapukoore laadseid tooteid on siin samuti, aga mitte miski ei saa ligilähedalegi Eesti hapukoorele. Kohukestest ma isegi ei taha rääkida, neid lihtsalt ei ole!

Klienditeenindus

Hispaanlased on küll muidu tohutult rõõmsameelsed ja väga sotsiaalsed, aga kahjuks jätab siinne teeninduskultuur kõvasti soovida. Eriti raske on hakkama saada siis, kui sa ei räägi hispaania keelt, sest sellisel juhul tihti kahjuks isegi ei viitsita proovida sinust aru saada. Lisaks tekitab aegajalt frustratsiooni see, kuidas erinevate paberite korda ajamiseks sind jooksutatakse, lastakse ebareaalselt pikalt oodata jne. Kõige tihedamini kirun viimasel ajal aga kullereid. Kui mulle kinnitatakse, et mu pakk tuuakse vahemikus 13.00-14.00 ja see jõuab reaalselt pärast 18 õhtul, siis ajab ikka vihale küll.  Ma ei saa sel ajal ka kuskile kodust minna, sest kui sa uksekellale ei vasta, siis tihti sulle isegi ei helistata ja pead ise oma pakki pärast taga ajama hakkama.

Paberimajandus

Alguses oli väga harjumatu iga väikese asja korda ajamiseks mööda linna erinevate asutuste vahel jooksmine ja miljonite paberite täitmine. Kui Eestis saab väga palju asju ära teha interneti teel, siis siin võid sellest vaid unistada. Näiteks oli naeruväärne see, kuidas ühtede paberite korda ajamiseks pidin ma esimeses asutuses paberid sisse andma, et seejärel teise asutusse teenustasu maksta (ca 500m eemal) ja lõpuks tagasi minna  😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.