Aranjuez – 42km Madridist

Otsustasime sõpradega pikka nädalavahetust (meil oli alates neljapäevast vaba) ära kasutada ja linnamelust eemale saada. Leppisime kohe kokku, et kuskile väga kaugele me minna ei viitsi  – maksimaalselt tunnike autosõitu. Pärast väikest googeldamist ja üksteisega arutamist otsustasime Madridist 42 kilomeetri kaugusel asuva Aranjuezi kasuks. Seltskond oli meil kirju – 5 täiskasvanut, üks alla aastane ja koer. Me plaanisime alguses tsikliga minna, aga mõistlikum tuli kahe auto peale endid jagada.

Aranjuez on 54,055 inimesega linnake, mis asub Madridist ca tunnise autosõidu kaugusel ja on seetõttu alati turistide seas populaarne olnud. 2001. aastal pandi linn UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja ja tõttu sai turism varasemast veelgi suurema hoo sisse ning see valdkond arenes kõvasti kuni 2008. aasta majanduslanguseni.

 

 

Mida Aranjuezis teha ja vaadata?

Aranjuezsis on imeilus kuningapalee.  Juba kuningas Philip II ajast aastal 1560 on Aranjuez olnud üks hispaania kuninglike peade valdustest. Kuni aastani 1752 võisid ainult kõrgma klassi inimesed ja kuningliku perekonna liikmed linnas elada. Lisaks kuningapaleele tasub uudistada mõnes linna paljudest parkidest ja aedadest ning jõe Tajo kallastel. Omaette vaatamisväärsus on ka kohalik härjavõitlusareen, mis ehitati  aastal 1760 kuningas Charles IV käsul. Areenile mahtus 9000 pealvaatajat ajal, mil tolleaegse peaministri andmetel elas linnas endas vaid 4226 inimest. Tavainimestele oli 12 sissepääsu ning kuninglikele peadele oma eraldi sissekäik. Pärast 1809. aasta tulekahju lasi kuningas Ferdinand VII selle uuesti üle ehitada ja linnale annetada. Linn otsustas sinna juurde ka muuseumi ehitada, mis on tavaliselt avatud laupäevast esmaspäevani alates 11.15st. Linnas kõigele muule on ka väga ilus renoveeritud rongijaam, millega saab mugavalt umbes 40 minutiga Madridi.

Pärast paaritunnist linnas kondamist läksid kõhud heledaks ja otsustasime seega sööma minna. Simoni tädi on sealtkandist pärit ja lühikese telefonikõne tulemusena seadmised sammud Casa Pablete nimelisse tavernasse. Kuna ilmad on kevadiselt soojad, siis otsustasime tänavaäärsel väikesel väliterrassil päikese käes süüa, juua ja lobiseda.  Alustuseks tegime ühe õlletiiru ja seejärel ostsime nosimiseks tapasid, kalmaarivõikusid ja karpe. Pärast lõunat keegi enam jalutada ei viitsinud ja nii otsustasime enne tagasi Madridi suundumist autodega veel linnale tiir peale teha. Päris armas väikelinn!

 

Madridi jõudes käisime poes ja tegime väikese siesta, et õhtul kõik koos meie juures grillida. Sergio läks Maria ja Simoni juurde vahepealseks puhkepausiks ja meie tulime kolmekesi koju ettevalmistusi tegema. Pärast salati, riisipaja ja esimeste mohitode valmimist jõudsid ka külalised kohale ja üks äraütlemata tore õhtu võis alata :D.

 

0 Replies to “Aranjuez – 42km Madridist”

  1. Pingback-viide: Pikk nädalavahetus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.