Amazon ja internetis šoppamise mula

Hispaaniasse kolides tegin endale põhimõtteliselt esimese asjana Amazon Prime’i konto ja täna ei kujuta ma oma elu enam selleta ette. 😀 Kahjuks ei ole see isegi mitte nali… Alguses kasutasin ma nende 30 päevast tasuta proovimise varianti uue kodu jaoks vajalike asjade tellimiseks, kuid kuu aja möödudes olin ma juba sõltuvuses… Oeh!

Nimelt saab Amazon Prime’i kontot omades kõik seda transpordi varianti pakkuvad asjad endale järgmiseks päevaks tasuta koju tellida. Lihtsalt imeline! 30 päeva täitudes maksin oma 20 eurose aastamaksu ära ja hakkasin aga rõõmsalt jälle asju otsukorvi lisama. Alles ükspäev ei viitsinud ma 10kg kassiliiva kotti tassima hakata ja otsustasin selle olematu hinnavahe tõttu Amazonist tellida… Olukord on nukker 😀 Ükskõik mida mul ka vaja ei läheks, esimese asjana vaatan ikka Amazoni pakkumised üle. Vahepeal uudistan seal ka niisama justkui ajaviiteks ringi ja muudkui lisan erinevaid toredaid asju ostukorvi 😀

Ma olen üsna kindel, et praktiliselt iga inimene on tänaseks päevaks Amazonist kuulnud, sest tegemist on maailma kõige suurema internetikaubamajaga. Eestis see küll väga populaarne pole, sest näiteks Amazon Prime’i varianti sinna minu teada lihtsalt ei pakuta. Asju saab küll põhimõtteliselt Eestisse ka tellida, aga üldjuhul on tarne aeg päris pikk ja kallis. Igasuguse träni ostmiseks on Ebay ja Aliexpress vist eestlaste jaoks endiselt kõige populaarsemad oma tasuta transpordi tõttu. Nendest kohtadest tellides on tarneajad vist küll üsna pikad, aga midagi pole teha 😀 Asos on vist endiselt populaarseim valik jalanõude ja riiete otmiseks. Neil on ainult maru pikk trangeaeg ning asju tagastades tuleb oma raha samuti üsna kaua oodata…

Ma saan tegelikult väga hästi aru, kui ebamõistlik ja saastav selline asjade ühekaupa tellimine on ning seetõttu proovin tavaliselt ikka mitu asja korraga võtta.  Alles eelmisel nädalal tellisin endale uue tolmuimeja, põrandapesu mopi (see on imeline), raamatu ja uue vaiba vannituppa. Ma lihtsalt ei viitsigi enam kuskile poodi eraldi hindadega tutvuma minna, sest Amazoni variant on lihtsalt nii palju mugavam ning tihti ka soodsam. Kui miski ka ei peaks sobima, siis saab selle ka väga mugavalt ja tasuta tagasi saata. Olen ikka paaril korral seda teinud ka ja kunagi õnneks ühtegi probleemi olnud pole. 

Mis saitidel teie internetis šoppate? Kuidas Amazonist Eestisse asjade tellimisega lood on? Kas sellel on mõtet või pigem mitte?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.