Erinevate riikide toidufestival

Mu sõbranna lapsed käivad siin ühes inglisekeelses erakoolis (ASM) ja 20.mail toimus neil suur festival, kus kõik koolis esindatud rahvused enda väikese putka püsti panid. Julia lubas, et see on väga vinge üritus, kus saab muuseas maitsta ka väga erinevate maade kööke ja nii me otsustasime ikka kohale minna.

Sissepääs maksis 12 eurot ja selle eest said endale kohe alguses lunastada puidust taldriku, kahvli ning ühe joogi.  Pärast tarvikute saamist alustamise siis otsapidi erinevate maadega tutvumist ja nende toitude proovimist. Lapsevanemad olid seda kõike ikka väga tõsiselt võtnud! Ma ei kujuta ette kui palju aega ja vaeva nende väljapanek ja toitude valmistamiseks on kulunud.

Kokku oli kooli alale püsti pandud 33 erinevat riiki ja nende kööke tutvustavat putkat. Itaalia pakkus näiteks pitsat, pastat, jäätist ja tirsamisu muffineid. Hispaania pakkus näiteks oma kuulsat riisirooga ehk paellat ja erinevaid pirukaid (empanadad). India köögis sai maitsta näiteks klassikalist Tikka Masala kana ja erinevaid karrisid. Taco’d, burrito’d ja nacho’d leidsime loomulikult mehhiklaste juurest. Kanadalased pakkusid muuseas loomulikult ka Tim Hortons’i  sõõrikuid 😀 Kolumbia telgis sai maitsta erinevat sorti kohvisid ja venelased pakkusid näiteks seljankat ja pliine. Lõuna-Koera tragid naised olid valmistanud suure hunniku erinevaid magustoite. Pärast 2 tundi ringi kondamist olid meil kõhud ikka korralikult punnis 😀

Sissepääsu piletit ostes sai igaüks ka loosi sedeli, mis tuli täita ja kastikesse panna. Nimelt pidi iga riik ka paar auhinda välja panema, mis kõikide loosis osalejate vahel siis välja loositi. Hispaania oli välja pannud näiteks autogrammidega jalgpalliklubi Real Madrid nodi, sest mitmete meeskonnaliikmete lapsed käivad seal koolis. Paljud riigid olid välja pannud ka enda restoranide kinkekaardid. Meie kahjuks midagi ei võitnud 😀 Lisaks oli õue püsti pandud ka väike lava, kus esinesid erinevate riikide muusikud. Kõige rohkem tõmbasid rahva käima loomulikud brasiillased. 😀

Õhtupoole oli tegelikult kooli auditooriumis ka mingi uhkem kontsert, kus esinesid mõned õpilased ja ka professionaalsed muusikud, aga me sinna ei jõudnud. Nimelt hakkasid mul mingiaeg jalanõud hõõruma ja seega tahtsin vaid koju minna 😀 Tegelikult oli ka ilm liiga palav ja seega ei olnud punnis kõhuga just kõige meeldivam olla. Üritus ise oli aga väga lahe ja mul on nii hea meel, et me seal käisime!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.