7 asja, mida teha Tenerifel

Tenerife on Kanaari saarestiku suurim ja kõrgeim saar. Saarel valitseb subtroopiline kliima ja seetõttu on ilm aastaringselt just parajalt soe. Harva langeb temperatuur alla 20 kraadi ning ületab 30 kraadi. Veetemperatuur randades on 19–20 kraadi. Just on suurepärase kliima tõttu on Tenerife aastaringselt inimeste seas väga populaarne reisisihtkoht. Panen järgnevalt kirja mõned kohad, mida tuleks saarel olles külastada.

1. El Teide vulkaan ja rahvuspark

Teide vulkaan on arvatavasti Tenerife tähtsaim vaatamisväärsus.  Tegemist on küll väga turiste täis kohaga, aga sealsed vaated on külastamist väärt. Teide on Atlandi ookeani saarte kõrgeim tipp ning maailma kõrguselt kolmas vulkaan Hawaii saarel asuvate Mauna Loa ja Mauna Kea järel. Teide kõrgus merepinnast on 3718 meetrit.

2. Loomaaed “Loro Parque

Tegemist on korraliku meelelahutuskeskusega, kus näeb nii loomi kui tsirkust. Pargis on vaalashow, delfiinishow, merilõvide show ja papagoishow.

3. Euroopa suurim veepark “Siam Park

Tegemist on 2008. aastal avatud veepargiga mis on juba 4 aastat järjest klientide poolt maailma pariks tunnistatud. Veepargis on maailma pikim aeglane jõgi, suurim valik veeatraktsioone, maailma kiireim liumägi ja maailma suurim Tai stiilis hoonete kogum väljaspool Tai kuningriiki.

4. Rannad

Tenerifel on palju imeilusaid randu ning paljud neist on nn musta ehk vulkaanilise liivaga. Ilusad rannad on näiteks Playa Del DuquePlaya La PintaPlaya FañabePlaya Los CristianosPlaya El CamisónPlaya Jardín ja Playa de la Arena. Imeilusaid randu on seal tegelikult kõikjal ja seega tasub autoga ringi sõites ka rannad järjest läbi käia. 😀

Granadilla de Abona

5. Matkamine

Tenerifel on palju imelisi paiku matkamiseks. Kindlasti soovitan minna Chinamada  ja Las Vueltas Taganana matkaradadele ning ringi uudistada ka El Teide rahvuspargis.

6. Surfamine

Parim aeg surfamiseks on oktoobrist-veebruarini, kuid tegelikult leiab kogenud surfaja laineid pea igal ajal. Algajatele on sobivad pigem suvekuud, sest siis on lained üldiselt väiksemad. Head rannad surfamiseks on näiteks El Socorro, La Caleta, Igueste de San Andrés.

7. Paadireisid

Mitmed reisibürood korraldavad (nende seal ka kohalike eestlaste omad) korraldavad erinevaid paadireiside ookeanile kalastamiseks, delfiinide ja vaalade vaatamiseks jne. Lisaks on Tenerifel üsna populaarne ka sukeldumine.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.