10 nippi mugavamaks reisimiseks

Uute riikide külastamine, nende kultuuri tundma õppimine ja toitude maitsmine on küll imeline, aga pikad lennud ja vahemaandumised võivad teinekord üsna tülikateks osutuda. Õnneks on meil kõigil võimalik enda seiklused üsna kerge vaevaga palju nauditavamaks muuta. Järgnevalt panen kirja mõned nipid, mida mina alati kasutan.

  1. Tee check-in alati internetis, sest nii ei pea sa lennujaamas pikas järjekorras passima ja saad endale ise istekoha valida.
  2. Lühikese ümberistumise aja korral vali endale isekoht võimalikult ette, et saaksid esimeste seas väljuda ja uue lennu peale joosta.
  3. Parima istekoha valimisel tulevad appi SeatGuru ja SeatMaestro. Sealt saab infot näiteks pistikupesade ja suurima jalaruumiga istmete kohta.
  4. Tee oma äraantavast pagasist pilt. Eriti soovitan seda teda mitmete vahemaandumiste korral, sest pagasi kadumise korral aitab kaasa selle leidmisele. Ideaalis võiks pagasi küljes midagi väga lihtsasti ära tuntavat ja silma torkavat olla.
  5. Tasuta wifi kasutamiseks otsi oma lennujaama paroole  SIIT.
  6. Võta kaasa tühi veepudel. Paljudes lennujaamades on pärast turvakontrolli olemas spetsiaalsed veemahutid pudelite täitmiseks.
  7. Tahad kindlasti toidu esimeste seas kätte saada? Sellisel juhul vali midagi erimenüüst (nt midagi gluteeni- või laktoosivabat), sest üldjuhul jagatakse just need toidud esimesena laiali.
  8. Võta midagi enda lõbustamiseks kaasa. Lühematel lendudel ei pruugi alati filmide vaatamise võimalust isegi olla ja kui aus olla, siis kes meist ikka tundide viisi filme vaadata suudab. Vahelduse mõttes tasub kaasa võtta näiteks pakk kaarte või midagi lugemiseks.
  9. Paki kaasa snäkke! Pikkadel lendudel on alati hea midagi ajaviiteks näksida.
  10. Käitu probleemide korral inimlikult ja ole normaalne! Suure tõenäosusega ei hilinenud lend sinu kiusamiseks ja infolaua töötaja ei peitnud su pagasit. Mõistev suhtumine ja heatahtlikkus paistavad hästi teiste vihaste reisijate seast välja ning võivad teinekord nii mõnegi hüvangu endaga kaasa tuua.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.