1 aasta Hispaanias elamist

Täna aasta aega tagasi maandusime Madridi lennujaamas ja läksime oma 3 kohvri ja 2 suure seljakotiga enda airbnb kaudu renditud korterisse. Alguses plaanisime nädala jooksul endale oma kodu leida, aga lõpuks pidime vahepeal airbnb korterist veel ka hotelli kolima ja kõik see kestis kokku vist natukene rohkem kui 2 nädalat. Tagantjärele mõeldes polegi nii hull, aga sel ajal olid närvid küll natukene läbi 😀 Esimestest Hispaanias elamise muljetest ja korteri otsimise õudustest olen pikemalt kirjutanud siin. Kui aus olla, siis see aasta on ikka väga kiiresti läinud ja nii palju on selle aja jooksul juhtunud. 

Madridi kolides plaanisime tegelikult siin ikka mõned aastad olla, aga täna, täpselt aasta pärast kolimist, pakin ma tegelikult uuesti asju, sest juba 12 päeva pärast kolime me Gibraltarile. Uskumatu! 😀 Elu on ikka tõesti täis erinevaid seiklusi ja üllatusi. Loomulikult olen ma ka natukene kurb kolimise pärast, sest Madridis on nii tore ja meil on siia nii mõnus nö enda seltskond tekkinud.  Samas olen ma väga elevil ja täitsa ootan meie uusi seiklusi 😀 Usun, et sealne elukeskkond sobib meie hobide ja elustiiliga samuti paremini kokku. 

Kui mõtlema hakata, siis oleme selle aasta jooksul üpris palju asju jõudnud ära teha. Lisaks Madridi lähedal ringi seiklemisele oleme ka päris mitmel korral välismaale jõudnud. Madridist on lihtsalt nii odav lennata, et patt oleks seda kasutamata jätta. Aasta jooksul oleme leidnud endale ka mitu uut head sõpra ja palju toredaid tuttavaid. Nii hea on teada, et meil on siin nüüd alati keegi, kelle kodu uksed on meie jaoks avatud 🙂 Siin oldud aja jooksul oleme mõlemad üritanud ka hispaania keelt usinalt õppida. Märkamatult on kätte jõudnud aeg, mil ma juba julgen öelda, et oskan hispaania keelt. Loomulikult räägin ma vigadega ja alati ei tule kõik õiged sõnad meelde, aga ma saan hakkama. Varem kartsin ma tohutult telefonis rääkida, aga nüüd tuleb ka see enamvähem välja.

Lisaks kõigele eelnevalt mainitule oleme me kindlasti selle aasta jooksul ka inimestena palju arenenud ja muutunud. Oleme käinud paljudel huvitavatel rahvusvahelistel aruteludel ja  külastanud kohalikke ettevõtteid. Siin töötades ja elades oleme vähemalt minu arust ka üsna hästi omaks võtnud ka kohaliku kultuuri. Siia kolimine ja lähedastest eemal elamine on aidanud paremini mõista nende tähtust meie eludes. Kindlasti oleme seetõttu hakanud rohkem väärtustama ka nendega koos veedetud aega. Lõpetus võib vist öelda, et kogu see kolimise protsess võib teinekord küll üsna pingeline ja närvesööv olla, aga vähemalt meie puhul on see kõik seda väärt olnud. Loodan, et meile meeldib Gibraltaril vähemalt sama palju kui Madridis!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.